
TRACOPOWER TSRN 1-24120SM Non Isolated POL DC/DC Converter, Compact, Adjustable, Surface Mount DIP, 13.5 W, 4.5 V, 13.5 V
TRACOPOWER TSRN 1-24120SM Non Isolated POL DC/DC Converter, Compact, Adjustable, Surface Mount DIP, 13.5 W, 4.5 V, 13.5 V
Product details
| Output Power Max | 13.5W |
| Input Voltage DC Min | 13.5V |
| Depth | 15.2mm |
| Width | 9.3mm |
| Output Voltage Max | 13.5V |
| Output Voltage Min | 4.5V |
| Product Range | TSRN-1SM Series |
| Output Current Max | 1A |
| DC / DC Converter Type | Surface Mount DIP |
| Approvals & Standards | - |
| DC / DC Converter Output Type | Adjustable |
| Input Voltage DC Max | 42V |
| Height | 7mm |
Other details
| Brand | TRACOPOWER |
| Part Number | TSRN 1-24120SM |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
TRACOPOWER TSRN 1-24120SM Non Isolated POL DC/DC Converter, Compact, Adjustable, Surface Mount DIP, 13.5 W, 4.5 V, 13.5 V
Product details
| Output Power Max | 13.5W |
| Input Voltage DC Min | 13.5V |
| Depth | 15.2mm |
| Width | 9.3mm |
| Output Voltage Max | 13.5V |
| Output Voltage Min | 4.5V |
| Product Range | TSRN-1SM Series |
| Output Current Max | 1A |
| DC / DC Converter Type | Surface Mount DIP |
| Approvals & Standards | - |
| DC / DC Converter Output Type | Adjustable |
| Input Voltage DC Max | 42V |
| Height | 7mm |
Other details
| Brand | TRACOPOWER |
| Part Number | TSRN 1-24120SM |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Output Power Max | 13.5W |
| Input Voltage DC Min | 13.5V |
| Depth | 15.2mm |
| Width | 9.3mm |
| Output Voltage Max | 13.5V |
| Output Voltage Min | 4.5V |
| Product Range | TSRN-1SM Series |
| Output Current Max | 1A |
| DC / DC Converter Type | Surface Mount DIP |
| Approvals & Standards | - |
| DC / DC Converter Output Type | Adjustable |
| Input Voltage DC Max | 42V |
| Height | 7mm |
Other details
| Brand | TRACOPOWER |
| Part Number | TSRN 1-24120SM |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











