RAYCHEM - TE CONNECTIVITY M22759/32-24-9 Wire, Stranded, Equipment, Spec 55A, MIL M22759/32, ETFE, White, 24 AWG, 328 ft, 100 m
HomeStore
Product details
Jacket Material: ETFE
Jacket Colour: White
Wire Gauge: 24AWG
Conductor Area CSA: -
Reel Length (Imperial): 328ft
Reel Length (Metric): 100m
Operating Temperature Max: 150°C
No. of Max Strands x Strand Size: 19 x 36AWG
Voltage Rating: 600V
Conductor Material: Tinned Copper
External Diameter: 0.94mm
Approval Specification: -
Product Range: -
Other details
Brand RAYCHEM - TE CONNECTIVITY
Part Number M22759/32-24-9
Quantity Reel of 1
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Jacket Material: ETFE
Jacket Colour: White
Wire Gauge: 24AWG
Conductor Area CSA: -
Reel Length (Imperial): 328ft
Reel Length (Metric): 100m
Voltage Rating: 600V
External Diameter: 0.94mm
Approval Specification: -
Product Range: -
Other details
Part Number M22759/32-24-9
Quantity Reel of 1
Voltage Rating: 600V
External Diameter: 0.94mm
Part Number M22759/32-24-9
RAYCHEM - TE CONNECTIVITY M22759/32-24-9 Wire, Stranded, Equipment, Spec 55A, MIL M22759/32, ETFE, White, 24 AWG, 328 ft, 100 m | Tanotis