YAMAICHI FLEX-B280-7/0.1 Ribbon Cable, Bonded Flat, Per M, Grey, 80 Core, 30 AWG, 0.055 mm�
Product details
| No. of Cores | 80Core |
| Reel Length (Metric) | - |
| Conductor Material | Copper |
| Pitch Spacing | 0.635mm |
| Jacket Material | PVC |
| Voltage Rating | 150V |
| Cable Width | 50.8mm |
| Reel Length (Imperial) | - |
| Product Range | - |
| Wire Gauge | 30AWG |
| Jacket Colour | Grey |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 0.1mm |
| Conductor Area CSA | 0.055mm� |
| Ribbon Cable Type | Flat Ribbon Cable |
Other details
| Brand | YAMAICHI |
| Part Number | FLEX-B280-7/0.1 |
| Quantity | 1 Metre |
| Technical Data Sheet EN |
$23.69YAMAICHI FLEX-B280-7/0.1 Ribbon Cable, Bonded Flat, Per M, Grey, 80 Core, 30 AWG, 0.055 mm�
Product details
| No. of Cores | 80Core |
| Reel Length (Metric) | - |
| Pitch Spacing | 0.635mm |
| Jacket Material | PVC |
| Voltage Rating | 150V |
| Cable Width | 50.8mm |
| Reel Length (Imperial) | - |
| Product Range | - |
| Wire Gauge | 30AWG |
| Jacket Colour | Grey |
Other details
| Brand | YAMAICHI |
| Quantity | 1 Metre |
Description
| Pitch Spacing | 0.635mm |
| Voltage Rating | 150V |
| Cable Width | 50.8mm |