RAYCHEM - TE CONNECTIVITY 44A0121-26-0/9 Multipair Cable, Unscreened, 1 Pair, 26 AWG, 0.15 mm², 328 ft, 100 m
HomeStore
Product details
Technical Specifications
Find similar products
Cable Shielding
Unscreened
Open menu
Wire Gauge
26AWG
Open menu
Reel Length (Imperial)
328ft
Jacket Colour
Black, White
Voltage Rating
600V
Conductor Material
Tinned Copper
Product Range
Spec 44 Series
Find similar products
No. of Pairs
1 Pair
Conductor Area CSA
0.15mm²
Reel Length (Metric)
100m
No. of Max Strands x Strand Size
19 x 38AWG
Jacket Material
Unjacketed
External Diameter
1.73mm
SVHC
No SVHC (21-Jan-2025)
Other details
Brand RAYCHEM - TE CONNECTIVITY
Part Number 44A0121-26-0/9
Quantity Reel of 1
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Technical Specifications
Cable Shielding
Unscreened
Wire Gauge
26AWG
Reel Length (Imperial)
328ft
Jacket Colour
Black, White
Voltage Rating
600V
Conductor Material
Tinned Copper
Product Range
Spec 44 Series
No. of Pairs
1 Pair
Conductor Area CSA
0.15mm²
Reel Length (Metric)
100m
19 x 38AWG
Jacket Material
Unjacketed
External Diameter
1.73mm
SVHC
No SVHC (21-Jan-2025)
Other details
Part Number 44A0121-26-0/9
Quantity Reel of 1
600V
0.15mm²
1.73mm
Part Number 44A0121-26-0/9
RAYCHEM - TE CONNECTIVITY 44A0121-26-0/9 Multipair Cable, Unscreened, 1 Pair, 26 AWG, 0.15 mm², 328 ft, 100 m | Tanotis