PRO POWER PP-3182Y-1.50MMWHT Multicore Unscreened Cable, White, 2 Core, 1.5 mm²
HomeStore
This is a Multicore Unscreened Cable, White, 2 Core, 1.5 mm² product from PRO POWER with the model number PP-3182Y-1.50MMWHT
Product details
Jacket Colour White
No. of Cores 2Core
Wire Gauge -
Conductor Area CSA 1.5mm²
Reel Length (Imperial) -
Reel Length (Metric) -
No. of Max Strands x Strand Size Solid
Voltage Rating 500V
Jacket Material PVC
Conductor Material Copper
External Diameter 7.4mm
Product Range -
Other details
Brand PRO POWER
Part Number PP-3182Y-1.50MMWHT
Quantity 1 Metre
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Jacket Colour White
No. of Cores 2Core
Wire Gauge -
Conductor Area CSA 1.5mm²
Reel Length (Imperial) -
Reel Length (Metric) -
Voltage Rating 500V
Jacket Material PVC
Conductor Material Copper
External Diameter 7.4mm
Product Range -
Other details
Brand PRO POWER
Part Number PP-3182Y-1.50MMWHT
Quantity 1 Metre
Description
Conductor Area CSA 1.5mm²
Voltage Rating 500V
External Diameter 7.4mm
Part Number PP-3182Y-1.50MMWHT
PRO POWER PP-3182Y-1.50MMWHT Multicore Unscreened Cable, White, 2 Core, 1.5 mm² | Tanotis