Phoenix Contact MC 1.5/4-ST1-5.08 MC 1.5/4-ST1-5.08 Pluggable Terminal Block 5.08 mm 4 Ways 30AWG to 14AWG 1.5 mm² Screw 8 A
- UL94V-0 Flammability rating
- Low design height of the MC 1.5 plug range
- Plug-in direction parallel to conductor axis
Industrial
Other details
| Brand | PHOENIX CONTACT |
| Part Number | MC 1.5/4-ST1-5.08 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |