Phoenix Contact FK-MCP 15/3-ST-3.81 FK-MCP 15/3-ST-3.81 Pluggable Terminal Block 3.81 mm 3 Ways 26AWG to 16AWG 1.5 mm² Push In 8 A
- Time saving push-in connection, tools not required
- Intuitive use through colour coded actuation lever
- Quick and convenient testing using integrated test option
Industrial
Other details
| Brand | PHOENIX CONTACT |
| Part Number | FK-MCP 1,5/3-ST-3.81 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
More Images