PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS 35SVPK47M Capacitor, 47 µF, 35 V, OS-CON SVPK Series, Radial Can - SMD, 0.027 ohm, 1000 hours @ 125°C
HomeStore
This is a Capacitor, 47 µF, 35 V, OS-CON SVPK Series, Radial Can - SMD, 0.027 ohm, 1000 hours @ 125°C product from PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS with the model number 35SVPK47M
Product details
Capacitance 47µF
AE Capacitor Case Radial Can - SMD
Automotive Qualification Standard -
ESR 0.027ohm
Packaging Cut Tape
Operating Temperature Min -55°C
Product Range OS-CON SVPK Series
Lifetime @ Temperature 1000 hours @ 125°C
Operating Temperature Max 125°C
Voltage Rating 35V
Other details
Brand PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS
Part Number 35SVPK47M
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Capacitance 47µF
ESR 0.027ohm
Packaging Cut Tape
Voltage Rating 35V
Other details
Part Number 35SVPK47M
Description
Capacitance 47µF
ESR 0.027ohm
Voltage Rating 35V
Part Number 35SVPK47M
PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS 35SVPK47M Capacitor, 47 µF, 35 V, OS-CON SVPK Series, Radial Can - SMD, 0.027 ohm, 1000 hours @ 125°C | Tanotis