PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS 25SEPF330M Capacitor, 330 �F, 25 V, OS-CON SEPF Series, 0.014 ohm, 5000 hours @ 105�C
HomeStore
  • Low ESR obtained by using conductive polymer electrolyte
  • High voltage and high reliability
  • 5000mA RMS at 100kHz/105�C Rated ripple current
  • 1650�A Maximum leakage current (after 2 minutes)
Applications
LED Lighting, Industrial, Medical, Communications & Networking
Product details
Operating Temperature Min -55�C
Operating Temperature Max 105�C
Lifetime @ Temperature 5000 hours @ 105�C
Voltage Rating 25V
AE Capacitor Case -
Product Range OS-CON SEPF Series
Automotive Qualification Standard -
ESR 0.014ohm
Capacitance 330�F
Packaging Each
Other details
Brand PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS
Part Number 25SEPF330M
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
One Page Summary EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Applications
Product details
Voltage Rating 25V
AE Capacitor Case -
ESR 0.014ohm
Capacitance 330�F
Packaging Each
Other details
Part Number 25SEPF330M
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Voltage Rating 25V
ESR 0.014ohm
Part Number 25SEPF330M
PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS 25SEPF330M Capacitor, 330 �F, 25 V, OS-CON SEPF Series, 0.014 ohm, 5000 hours @ 105�C | Tanotis