
PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS 10SVP270M Capacitor, 270 �F, 10 V, OS-CON SVP Series, Radial Can - SMD, 0.025 ohm, 2000 hours @ 105�C
PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS 10SVP270M Capacitor, 270 �F, 10 V, OS-CON SVP Series, Radial Can - SMD, 0.025 ohm, 2000 hours @ 105�C
Product details
| Operating Temperature Min | -55�C |
| Operating Temperature Max | 105�C |
| Lifetime @ Temperature | 2000 hours @ 105�C |
| Voltage Rating | 10V |
| AE Capacitor Case | Radial Can - SMD |
| Product Range | OS-CON SVP Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | 0.025ohm |
| Capacitance | 270�F |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS |
| Part Number | 10SVP270M |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN | |
| One Page Summary EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $2.48
-70%$2.48
$0.74PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS 10SVP270M Capacitor, 270 �F, 10 V, OS-CON SVP Series, Radial Can - SMD, 0.025 ohm, 2000 hours @ 105�C
Product details
| Operating Temperature Min | -55�C |
| Operating Temperature Max | 105�C |
| Lifetime @ Temperature | 2000 hours @ 105�C |
| Voltage Rating | 10V |
| AE Capacitor Case | Radial Can - SMD |
| Product Range | OS-CON SVP Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | 0.025ohm |
| Capacitance | 270�F |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS |
| Part Number | 10SVP270M |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN | |
| One Page Summary EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Operating Temperature Min | -55�C |
| Operating Temperature Max | 105�C |
| Lifetime @ Temperature | 2000 hours @ 105�C |
| Voltage Rating | 10V |
| AE Capacitor Case | Radial Can - SMD |
| Product Range | OS-CON SVP Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | 0.025ohm |
| Capacitance | 270�F |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS |
| Part Number | 10SVP270M |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| 3D Product Image EN | |
| One Page Summary EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










