PANASONIC ECWFE2W225K General Purpose Film Capacitor, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, 2.2 µF, ± 10%, 84 V, 450 V
HomeStore
Product details
Dielectric Type: Metallized PP
Capacitor Case / Package: Radial Box - 2 Pin
Capacitance: 2.2µF
Capacitance Tolerance: ± 10%
Voltage(AC): 84V
Voltage(DC): 450V
Capacitor Mounting: Through Hole
Capacitor Terminals: Radial Leaded
Humidity Rating: -
Lead Spacing: 15mm
Product Length: 17.5mm
Product Width: 10mm
Product Height: 15.5mm
Product Range: ECWFE
Operating Temperature Min: -40°C
Operating Temperature Max: 105°C
Qualification: -
Other details
Brand PANASONIC
Part Number ECWFE2W225K
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Dielectric Type: Metallized PP
Capacitance: 2.2µF
Capacitance Tolerance: ± 10%
Voltage(AC): 84V
Voltage(DC): 450V
Humidity Rating: -
Lead Spacing: 15mm
Product Length: 17.5mm
Product Width: 10mm
Product Height: 15.5mm
Product Range: ECWFE
Qualification: -
Other details
Brand PANASONIC
Part Number ECWFE2W225K
Capacitance: 2.2µF
Capacitance Tolerance: ± 10%
Voltage(AC): 84V
Voltage(DC): 450V
Lead Spacing: 15mm
Product Length: 17.5mm
Product Width: 10mm
Product Height: 15.5mm
Part Number ECWFE2W225K
PANASONIC ECWFE2W225K General Purpose Film Capacitor, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, 2.2 µF, ± 10%, 84 V, 450 V | Tanotis