PANASONIC ECWF2W225JA General Purpose Film Capacitor, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin, 2.2 µF, ± 5%, 450 V
Product details
| Dielectric Type: Metallized PP |
| Capacitor Case / Package: Radial Box - 2 Pin |
| Capacitance: 2.2µF |
| Capacitance Tolerance: ± 5% |
| Voltage(AC): - |
| Voltage(DC): 450V |
| Capacitor Mounting: Through Hole |
| Capacitor Terminals: PC Pin |
| Humidity Rating: GRADE II (Test Condition B) |
| Lead Spacing: 15mm |
| Product Length: 18.8mm |
| Product Width: 12.8mm |
| Product Height: 17.9mm |
| Product Range: ECWF(A) Series |
| Operating Temperature Min: -40°C |
| Operating Temperature Max: 105°C |
| Qualification: - |
Other details
| Brand | PANASONIC |
| Part Number | ECWF2W225JA |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Capacitance: 2.2µF |
| Voltage(AC): - |
| Voltage(DC): 450V |
| Lead Spacing: 15mm |
| Product Length: 18.8mm |
| Product Width: 12.8mm |
| Product Height: 17.9mm |
| Qualification: - |
Other details
| Brand | PANASONIC |
| Part Number | ECWF2W225JA |
| Quantity | Each |
Description
| Capacitance: 2.2µF |
| Voltage(DC): 450V |
| Lead Spacing: 15mm |
| Product Length: 18.8mm |
| Product Width: 12.8mm |
| Product Height: 17.9mm |