Panasonic 16SVPF1000MX Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor 1000 µF 16 V Radial Can - SMD OS-CON Svpf Series
HomeStore
This is a 16SVPF1000MX Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor , 1000 µF, 16 V, Radial Can - SMD, OS-CON SVPF Series product from PANASONIC with the model number 16SVPF1000MX
Product details
Capacitance 1000µF
Voltage Rating 16V
AE Capacitor Case Radial Can - SMD
Product Range OS-CON SVPF Series
ESR 0.016ohm
Lifetime @ Temperature 5000 hours @ 105°C
Operating Temperature Min -55°C
Operating Temperature Max 105°C
Automotive Qualification Standard -
Other details
Brand PANASONIC
Part Number 16SVPF1000MX
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
CAD Multiple Formats EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
More Images
Panasonic 16SVPF1000MX Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor 1000 µF 16 V Radial Can - SMD OS-CON Svpf Series - Image 2
Product details
Capacitance 1000µF
Voltage Rating 16V
ESR 0.016ohm
Other details
Brand PANASONIC
Part Number 16SVPF1000MX
Product Information
Shipping & Returns
Description
Capacitance 1000µF
Voltage Rating 16V
ESR 0.016ohm
Part Number 16SVPF1000MX
Panasonic 16SVPF1000MX Polymer Aluminium Electrolytic Capacitor 1000 µF 16 V Radial Can - SMD OS-CON Svpf Series | Tanotis