MURATA LQH55DN222M03L Surface Mount High Frequency Inductor, LQH55D Series, 2.2 mH, 100 mA, 2220 [5650 Metric], Wirewound
HomeStore
This is a Surface Mount High Frequency Inductor, LQH55D Series, 2.2 mH, 100 mA, 2220 [5650 Metric], Wirewound product from MURATA with the model number LQH55DN222M03L
Product details
Inductance Tolerance � 20%
High Frequency Inductor Case 2220 [5650 Metric]
DC Current Rating 100mA
Inductance 2.2mH
Inductor Construction Wirewound
Self Resonant Frequency Min 1.2MHz
Product Range LQH55D Series
DC Resistance Max 21.5ohm
Packaging Cut Tape
Other details
Brand MURATA
Part Number LQH55DN222M03L
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Inductance Tolerance � 20%
DC Current Rating 100mA
Inductance 2.2mH
Product Range LQH55D Series
DC Resistance Max 21.5ohm
Packaging Cut Tape
Other details
Brand MURATA
Part Number LQH55DN222M03L
Description
Inductance Tolerance � 20%
DC Current Rating 100mA
Inductance 2.2mH
DC Resistance Max 21.5ohm
Part Number LQH55DN222M03L
MURATA LQH55DN222M03L Surface Mount High Frequency Inductor, LQH55D Series, 2.2 mH, 100 mA, 2220 [5650 Metric], Wirewound | Tanotis