MURATA LQH43MN100K03L Surface Mount High Frequency Inductor, LQH43M Series, 10 µH, 400 mA, 1812 [4532 Metric], Wirewound
HomeStore
This is a Surface Mount High Frequency Inductor, LQH43M Series, 10 µH, 400 mA, 1812 [4532 Metric], Wirewound product from MURATA with the model number LQH43MN100K03L
Product details
Product Range LQH43M Series
Inductance 10µH
DC Current Rating 400mA
High Frequency Inductor Case 1812 [4532 Metric]
Inductor Construction Wirewound
DC Resistance Max 0.56ohm
Inductance Tolerance ± 10%
Self Resonant Frequency Min 23MHz
Packaging Cut Tape
Other details
Brand MURATA
Part Number LQH43MN100K03L
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Product Range LQH43M Series
Inductance 10µH
DC Current Rating 400mA
DC Resistance Max 0.56ohm
Inductance Tolerance ± 10%
Packaging Cut Tape
Other details
Brand MURATA
Part Number LQH43MN100K03L
Description
Inductance 10µH
DC Current Rating 400mA
DC Resistance Max 0.56ohm
Inductance Tolerance ± 10%
Part Number LQH43MN100K03L
MURATA LQH43MN100K03L Surface Mount High Frequency Inductor, LQH43M Series, 10 µH, 400 mA, 1812 [4532 Metric], Wirewound | Tanotis