MURATA LQH43MN101K03L Surface Mount High Frequency Inductor, LQH43M Series, 100 µH, 160 mA, 1812 [4532 Metric], Wirewound
HomeStore
This is a Surface Mount High Frequency Inductor, LQH43M Series, 100 µH, 160 mA, 1812 [4532 Metric], Wirewound product from MURATA with the model number LQH43MN101K03L
Product details
Product Range LQH43M Series
Inductance 100µH
DC Current Rating 160mA
High Frequency Inductor Case 1812 [4532 Metric]
Inductor Construction Wirewound
DC Resistance Max 2.5ohm
Inductance Tolerance ± 10%
Self Resonant Frequency Min 6.8MHz
Packaging Cut Tape
Other details
Brand MURATA
Part Number LQH43MN101K03L
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Product Range LQH43M Series
Inductance 100µH
DC Current Rating 160mA
DC Resistance Max 2.5ohm
Inductance Tolerance ± 10%
Packaging Cut Tape
Other details
Brand MURATA
Part Number LQH43MN101K03L
Description
Inductance 100µH
DC Current Rating 160mA
DC Resistance Max 2.5ohm
Inductance Tolerance ± 10%
Part Number LQH43MN101K03L
MURATA LQH43MN101K03L Surface Mount High Frequency Inductor, LQH43M Series, 100 µH, 160 mA, 1812 [4532 Metric], Wirewound | Tanotis