Multicomp PRO MCPBSFC-1J473KA45 MCPBSFC-1J473KA45 General Purpose Film Capacitor Metallized PET Stacked Radial Box - 2 Pin 0.047 µF ± 10% 40 V
HomeStore
  • Radial leaded metallised polyester film capacitors
  • Multicomp Pro products are rated 4.6 out of 5 stars
  • 12 month limited warranty *view Terms & Conditions for details
  • 96% of customers would recommend to a friend
Other details
Brand MULTICOMP PRO
Part Number MCPBSFC-1J473KA45
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Other details
Brand MULTICOMP PRO
Part Number MCPBSFC-1J473KA45
Description
Part Number MCPBSFC-1J473KA45
Multicomp PRO MCPBSFC-1J473KA45 MCPBSFC-1J473KA45 General Purpose Film Capacitor Metallized PET Stacked Radial Box - 2 Pin 0.047 µF ± 10% 40 V | Tanotis