MULTICOMP MCTAR35V225KB TANTALUM CAPACITOR, 2.2UF, 35V, 5 OHM, 0.1, RADIAL
Product details
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Capacitor Terminals | Radial Leaded |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Voltage Rating | 35V |
| Product Range | MCTA Series |
| ESR | 5ohm |
| Capacitance | 2.2µF |
| Lead Spacing | 5mm |
| Capacitance Tolerance | ± 10% |
| Packaging | Each |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Part Number | MCTAR35V225KB |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
$0.39MULTICOMP MCTAR35V225KB TANTALUM CAPACITOR, 2.2UF, 35V, 5 OHM, 0.1, RADIAL
Product details
| Voltage Rating | 35V |
| ESR | 5ohm |
| Capacitance | 2.2µF |
| Lead Spacing | 5mm |
| Packaging | Each |
Other details
| Brand | MULTICOMP |
| Quantity | Each |
Description
| Voltage Rating | 35V |
| ESR | 5ohm |
| Capacitance | 2.2µF |
| Lead Spacing | 5mm |