Mueller Electric WI-M-20-100-0 WI-M-20-100-0 Wire Silicone Black 20 AWG 100 ft 30.5 m New
HomeStore
This is a WI-M-20-100-0 Wire , Silicone, Black, 20 AWG, 100 ft, 30.5 m New product from MUELLER ELECTRIC with the model number WI-M-20-100-0
Product details
Jacket Material Silicone
Jacket Colour Black
Wire Gauge 20AWG
Conductor Area CSA -
Reel Length (Imperial) 100ft
Reel Length (Metric) 30.5m
Operating Temperature Max 200°C
No. of Max Strands x Strand Size 41 x 0.127mm
Voltage Rating 600V
Conductor Material Tinned Copper
External Diameter 2.24mm
Approval Specification -
Brand MUELLER ELECTRIC
Part Number WI-M-20-100-0
Quantity Reel of 1
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Jacket Material Silicone
Jacket Colour Black
Wire Gauge 20AWG
Conductor Area CSA -
Reel Length (Imperial) 100ft
Reel Length (Metric) 30.5m
Voltage Rating 600V
External Diameter 2.24mm
Approval Specification -
Brand MUELLER ELECTRIC
Part Number WI-M-20-100-0
Quantity Reel of 1
Description
Voltage Rating 600V
External Diameter 2.24mm
Part Number WI-M-20-100-0
Mueller Electric WI-M-20-100-0 WI-M-20-100-0 Wire Silicone Black 20 AWG 100 ft 30.5 m New | Tanotis