
LEM LES 25-NP Current Sensor Voltage -85A TO 85A New
Product details
| Sensor Output | Voltage |
| Supply Voltage DC Min | 4.75V |
| Supply Voltage DC Max | 5.25V |
| Current Measuring Range DC | -85A to 85A |
| Current Measuring Range AC | -85A to 85A |
| Response Time | 0.4µs |
| Accuracy % | 0.45% |
| Product Range | LES Series |
Other details
| Brand | LEM |
| Part Number | LES 25-NP |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
LEM LES 25-NP Current Sensor Voltage -85A TO 85A New
Product details
| Sensor Output | Voltage |
| Supply Voltage DC Min | 4.75V |
| Supply Voltage DC Max | 5.25V |
| Current Measuring Range DC | -85A to 85A |
| Current Measuring Range AC | -85A to 85A |
| Response Time | 0.4µs |
| Accuracy % | 0.45% |
| Product Range | LES Series |
Other details
| Brand | LEM |
| Part Number | LES 25-NP |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Sensor Output | Voltage |
| Supply Voltage DC Min | 4.75V |
| Supply Voltage DC Max | 5.25V |
| Current Measuring Range DC | -85A to 85A |
| Current Measuring Range AC | -85A to 85A |
| Response Time | 0.4µs |
| Accuracy % | 0.45% |
| Product Range | LES Series |
Other details
| Brand | LEM |
| Part Number | LES 25-NP |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.








