LEM HO 100-S/SP33-1106 Current Transducer, HO-S Series, Connector, 100A, -250A to 250A, 1 %, Voltage Output, 3.3 Vdc
Warnings
Product details
| Sensor Output: Voltage |
| Supply Voltage DC Min: 3.14V |
| Supply Voltage DC Max: 3.46V |
| Current Measuring Range DC: -250A to 250A |
| Current Measuring Range AC: -250A to 250A |
| Response Time: 3.5µs |
| Accuracy %: 1% |
| Product Range: HO-S/SP33 Series |
Other details
| Brand | LEM |
| Part Number | HO 100-S/SP33-1106 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Warnings
Product details
| Sensor Output: Voltage |
| Response Time: 3.5µs |
| Accuracy %: 1% |
Other details
| Brand | LEM |
| Quantity | Each |
Description
| Accuracy %: 1% |