Kyocera AVX TPMD107K016R0040 TPMD107K016R0040 Surface Mount Tantalum Capacitor 100 µF 16 V 2917 [7343-31 Metric] ± 10% 0.04 ohm D
HomeStore
This is a TPMD107K016R0040 Surface Mount Tantalum Capacitor , 100 µF, 16 V, 2917 [7343-31 Metric], ± 10%, 0.04 ohm, D product from KYOCERA AVX with the model number TPMD107K016R0040
Other details
Brand KYOCERA AVX
Part Number TPMD107K016R0040
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Other details
Brand KYOCERA AVX
Part Number TPMD107K016R0040
Description
Part Number TPMD107K016R0040
Kyocera AVX TPMD107K016R0040 TPMD107K016R0040 Surface Mount Tantalum Capacitor 100 µF 16 V 2917 [7343-31 Metric] ± 10% 0.04 ohm D | Tanotis