KYOCERA AVX SCMR22L105MRBB0 SUPERCAPACITOR MODULE, 1UF, 9V, TH
HomeStore
Product details
Technical Specifications
Find similar products
Capacitance
1F
Open menu
Capacitor Terminals
Radial Leaded
Open menu
Lead Spacing
13.5mm
Capacitor Case / Package
Can
ESR
0.055ohm
Product Length
24mm
Product Height
22mm
Operating Temperature Min
-40°C
Qualification
Find similar products
Voltage(DC)
9V
Capacitance Tolerance
± 20%
Lifetime @ Temperature
1000 hours @ 65°C
Capacitor Mounting
Through Hole
Product Diameter
Product Width
8mm
Product Range
SCM Series
Operating Temperature Max
65°C
SVHC
No SVHC (17-Dec-2015)
Other details
Brand KYOCERA AVX
Part Number SCMR22L105MRBB0
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Technical Specifications
Capacitance
1F
Capacitor Terminals
Radial Leaded
Lead Spacing
13.5mm
Capacitor Case / Package
Can
ESR
0.055ohm
Product Length
24mm
Product Height
22mm
Operating Temperature Min
-40°C
Qualification
Voltage(DC)
9V
Capacitance Tolerance
± 20%
Lifetime @ Temperature
1000 hours @ 65°C
Capacitor Mounting
Through Hole
Product Diameter
Product Width
8mm
Product Range
SCM Series
Operating Temperature Max
65°C
SVHC
No SVHC (17-Dec-2015)
Other details
Brand KYOCERA AVX
Part Number SCMR22L105MRBB0
1F
13.5mm
0.055ohm
24mm
22mm
-40°C
9V
± 20%
1000 hours @ 65°C
8mm
65°C
Part Number SCMR22L105MRBB0
KYOCERA AVX SCMR22L105MRBB0 SUPERCAPACITOR MODULE, 1UF, 9V, TH | Tanotis