
Koss UR20 Full Size DJ Headphones
Product details
| Frequency Response Min | 30Hz |
| Frequency Response Max | 20kHz |
| Impedance | 32ohm |
| Drive Unit Type | - |
| Connector Type | 3.5 mm with 1/4 " adapter |
| Lead Length | 8ft |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | KOSS |
| Part Number | UR20 |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Koss UR20 Full Size DJ Headphones
Product details
| Frequency Response Min | 30Hz |
| Frequency Response Max | 20kHz |
| Impedance | 32ohm |
| Drive Unit Type | - |
| Connector Type | 3.5 mm with 1/4 " adapter |
| Lead Length | 8ft |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | KOSS |
| Part Number | UR20 |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Frequency Response Min | 30Hz |
| Frequency Response Max | 20kHz |
| Impedance | 32ohm |
| Drive Unit Type | - |
| Connector Type | 3.5 mm with 1/4 " adapter |
| Lead Length | 8ft |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | KOSS |
| Part Number | UR20 |
| Quantity | Each |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











