Kemet T598V157M010ATE025 Tantalum Polymer Capacitor 150 µF ± 20% 10 V 0.025 ohm 2917 [7343 Metric]
HomeStore
  • Full compliance with AEC-Q200 Qualification Test Plan
  • Qualification plan based on AEC-Q200 with 85°C/85% RH
  • Subject to PPAP/PSW and Change Control
  • High reliability up to 1,000 hours with 85°C/85% RH load
  • Meets or exceeds EIA standard 535BAAC
Other details
Brand KEMET
Part Number T598V157M010ATE025
Quantity Each (Supplied on Cut Tape)
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Manufacturer Catalogue EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Other details
Brand KEMET
Part Number T598V157M010ATE025
Product Information
Shipping & Returns
Description
Part Number T598V157M010ATE025
Kemet T598V157M010ATE025 Tantalum Polymer Capacitor 150 µF ± 20% 10 V 0.025 ohm 2917 [7343 Metric] | Tanotis