
KEMET T545X337M016ATE025 Tantalum Polymer Capacitor, KO-CAP�, 330 �F, 16 V, T545 Series, � 20%, X, 0.025 ohm
KEMET T545X337M016ATE025 Tantalum Polymer Capacitor, KO-CAP�, 330 �F, 16 V, T545 Series, � 20%, X, 0.025 ohm
Product details
| Manufacturer Size Code | X |
| Operating Temperature Min | -55�C |
| Operating Temperature Max | 105�C |
| Voltage Rating | 16V |
| Product Range | T545 Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | 0.025ohm |
| Capacitance | 330�F |
| Capacitance Tolerance | � 20% |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | KEMET |
| Part Number | T545X337M016ATE025 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN | |
| One Page Summary EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
KEMET T545X337M016ATE025 Tantalum Polymer Capacitor, KO-CAP�, 330 �F, 16 V, T545 Series, � 20%, X, 0.025 ohm
Product details
| Manufacturer Size Code | X |
| Operating Temperature Min | -55�C |
| Operating Temperature Max | 105�C |
| Voltage Rating | 16V |
| Product Range | T545 Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | 0.025ohm |
| Capacitance | 330�F |
| Capacitance Tolerance | � 20% |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | KEMET |
| Part Number | T545X337M016ATE025 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN | |
| One Page Summary EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Manufacturer Size Code | X |
| Operating Temperature Min | -55�C |
| Operating Temperature Max | 105�C |
| Voltage Rating | 16V |
| Product Range | T545 Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | 0.025ohm |
| Capacitance | 330�F |
| Capacitance Tolerance | � 20% |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | KEMET |
| Part Number | T545X337M016ATE025 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN | |
| One Page Summary EN | |
| Product Change Notice EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










