![KEMET T496X227K010ATE500 Surface Mount Tantalum Capacitor, 220 µF, 10 V, 2917 [7343 Metric], ± 10%, 0.5 ohm, X](https://img.tanovolt.shop/images/product/kemet-t496x227k010ate500-surface-mount-tantalum-capacitor-220-micro-f-10-v-2917-7343-metric-plusmn-10-0-5-ohm-x-1.jpg)
KEMET T496X227K010ATE500 Surface Mount Tantalum Capacitor, 220 µF, 10 V, 2917 [7343 Metric], ± 10%, 0.5 ohm, X