Kemet FYH0H473ZF Supercapacitor Edlc 47000 µF 5.5 V Radial Leaded -20% +80% 5.08 mm 1000 Hours @ 70°C
HomeStore
  • Maintenance free
  • Highly reliable against liquid leakage
  • Operating temperature range from -25°C to 70°C
  • Maximum operating voltage: 5.5 VDC
Other details
Brand KEMET
Part Number FYH0H473ZF
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
CAD Multiple Formats EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Manufacturer Catalogue EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
  • Maintenance free
Other details
Brand KEMET
Part Number FYH0H473ZF
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Part Number FYH0H473ZF
Kemet FYH0H473ZF Supercapacitor Edlc 47000 µF 5.5 V Radial Leaded -20% +80% 5.08 mm 1000 Hours @ 70°C | Tanotis