KEMET A759PY337M1JAAE042 Capacitor, 330 µF, 63 V, A759 Series, Radial Leaded, 0.042 ohm, 2000 hours @ 125°C
Product details
| Operating Temperature Min | -55°C |
| Operating Temperature Max | 125°C |
| Lifetime @ Temperature | 2000 hours @ 125°C |
| Voltage Rating | 63V |
| AE Capacitor Case | Radial Leaded |
| Product Range | A759 Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| ESR | 0.042ohm |
| Capacitance | 330µF |
| Packaging | Each |
Other details
| Brand | KEMET |
| Part Number | A759PY337M1JAAE042 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
Product details
| Voltage Rating | 63V |
| ESR | 0.042ohm |
| Capacitance | 330µF |
| Packaging | Each |
Other details
| Brand | KEMET |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
Description
| Voltage Rating | 63V |
| ESR | 0.042ohm |
| Capacitance | 330µF |