Ixys Semiconductor DSS25-0025B DSS25-0025B Schottky Rectifier 25 V A Single TO-220AC 2 Pins 520 mV
- Very low Vf
- Extremely low switching losses
- Low IRM values
- Improved thermal behaviour
- High reliability circuit operation
- Low voltage peaks for reduced protection circuits
- Low noise switching
- UL94V-0 Flammability rating
Power Management, Industrial
| Brand | IXYS SEMICONDUCTOR |
| Part Number | DSS25-0025B |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Product Change Notice EN |