Semikron SKD210/16 SKD210/16 Bridge Rectifier Three Phase 1.6 kV 207 A Module 5 Pins 1.65 V
HomeStore
  • High surge currents
  • Easy chassis mounting
  • Large, isolated base plate
Applications
Mains Rectification
Other details
Brand SEMIKRON
Part Number SKD210/16
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
  • High surge currents
  • Easy chassis mounting
  • Large, isolated base plate
Applications
Mains Rectification
Other details
Brand SEMIKRON
Part Number SKD210/16
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Part Number SKD210/16
Semikron SKD210/16 SKD210/16 Bridge Rectifier Three Phase 1.6 kV 207 A Module 5 Pins 1.65 V | Tanotis