INFINEON FP10R12W1T4BOMA1 IGBT Array & Module Transistor, N Channel, 20 A, 1.85 V, 105 W, 1.2 kV, Module
HomeStore
This is a IGBT Array & Module Transistor, N Channel, 20 A, 1.85 V, 105 W, 1.2 kV, Module product from INFINEON with the model number FP10R12W1T4BOMA1
Product details
Transistor Case Style Module
Transistor Polarity N Channel
Power Dissipation Pd 105W
DC Collector Current 20A
Collector Emitter Voltage V(br)ceo 1.2kV
Product Range EasyPIM 1B Series
Operating Temperature Max 150°C
No. of Pins -
Collector Emitter Saturation Voltage Vce(on) 1.85V
Other details
Brand INFINEON
Part Number FP10R12W1T4BOMA1
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product Change Notice EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Transistor Case Style Module
Transistor Polarity N Channel
Power Dissipation Pd 105W
DC Collector Current 20A
No. of Pins -
Other details
Brand INFINEON
Part Number FP10R12W1T4BOMA1
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Power Dissipation Pd 105W
DC Collector Current 20A
Part Number FP10R12W1T4BOMA1
INFINEON FP10R12W1T4BOMA1 IGBT Array & Module Transistor, N Channel, 20 A, 1.85 V, 105 W, 1.2 kV, Module | Tanotis