EPCOS B32922C3683K000 Film Capacitor, 68000 pF, X2, B32922 Series, 305 V, PP (Polypropylene)
HomeStore
This is a Film Capacitor, 68000 pF, X2, B32922 Series, 305 V, PP (Polypropylene) product from EPCOS with the model number B32922C3683K000
Product details
Capacitance 68000pF
Suppression Class X2
Product Range B32922 Series
Voltage Rating X 305V
Voltage Rating Y -
Capacitor Dielectric Type PP (Polypropylene)
Capacitance Tolerance ± 10%
dv/dt Rating 340V/µs
Capacitor Case Style -
Capacitor Terminals Radial Leaded
Operating Temperature Min -40°C
Operating Temperature Max 110°C
Packaging Each
Automotive Qualification Standard -
Other details
Brand EPCOS
Part Number B32922C3683K000
Product details
Capacitance 68000pF
Suppression Class X2
Product Range B32922 Series
Voltage Rating X 305V
Voltage Rating Y -
Capacitance Tolerance ± 10%
dv/dt Rating 340V/µs
Capacitor Case Style -
Packaging Each
Other details
Brand EPCOS
Part Number B32922C3683K000
Product Information
Shipping & Returns
Description
Capacitance 68000pF
Voltage Rating X 305V
Capacitance Tolerance ± 10%
dv/dt Rating 340V/µs
Part Number B32922C3683K000
EPCOS B32922C3683K000 Film Capacitor, 68000 pF, X2, B32922 Series, 305 V, PP (Polypropylene) | Tanotis