
Belden 9539 060U500 Multicore Screened Cable Computer Chrome 9 Core 24 AWG 0.2 mm² 498.69 ft 152.4 m
Belden 9539 060U500 Multicore Screened Cable Computer Chrome 9 Core 24 AWG 0.2 mm² 498.69 ft 152.4 m
Product details
| No. of Cores | 9Core |
| Wire Gauge | 24AWG |
| Conductor Area CSA | 0.2mm² |
| Jacket Colour | Chrome |
| Reel Length (Imperial) | 498.69ft |
| Reel Length (Metric) | 152.4m |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 0.2mm |
| Conductor Material | Copper |
| Jacket Material | PVC |
| External Diameter | 6.2mm |
| Voltage Rating | 300V |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 9539 060U500 |
| Quantity | Reel of 152 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $610.63
-70%$610.63
$183.19Belden 9539 060U500 Multicore Screened Cable Computer Chrome 9 Core 24 AWG 0.2 mm² 498.69 ft 152.4 m
Product details
| No. of Cores | 9Core |
| Wire Gauge | 24AWG |
| Conductor Area CSA | 0.2mm² |
| Jacket Colour | Chrome |
| Reel Length (Imperial) | 498.69ft |
| Reel Length (Metric) | 152.4m |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 0.2mm |
| Conductor Material | Copper |
| Jacket Material | PVC |
| External Diameter | 6.2mm |
| Voltage Rating | 300V |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 9539 060U500 |
| Quantity | Reel of 152 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| No. of Cores | 9Core |
| Wire Gauge | 24AWG |
| Conductor Area CSA | 0.2mm² |
| Jacket Colour | Chrome |
| Reel Length (Imperial) | 498.69ft |
| Reel Length (Metric) | 152.4m |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 0.2mm |
| Conductor Material | Copper |
| Jacket Material | PVC |
| External Diameter | 6.2mm |
| Voltage Rating | 300V |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 9539 060U500 |
| Quantity | Reel of 152 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.






