
BELDEN 8442 060U500 Multicore Unscreened Cable, Speaker, Grey, 2 Core, 22 AWG, 0.325 mm², 498.69 ft, 152.4 m
BELDEN 8442 060U500 Multicore Unscreened Cable, Speaker, Grey, 2 Core, 22 AWG, 0.325 mm², 498.69 ft, 152.4 m
Product details
| Jacket Colour | Grey |
| No. of Cores | 2Core |
| Wire Gauge | 22AWG |
| Conductor Area CSA | 0.325mm² |
| Reel Length (Imperial) | 498.69ft |
| Reel Length (Metric) | 152.4m |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 0.255mm |
| Voltage Rating | 300V |
| Jacket Material | PVC |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| External Diameter | 4.318mm |
| Product Range | 8442 Series |
Other details
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 8442 060U500 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $234.46
-70%$234.46
$70.34BELDEN 8442 060U500 Multicore Unscreened Cable, Speaker, Grey, 2 Core, 22 AWG, 0.325 mm², 498.69 ft, 152.4 m
Product details
| Jacket Colour | Grey |
| No. of Cores | 2Core |
| Wire Gauge | 22AWG |
| Conductor Area CSA | 0.325mm² |
| Reel Length (Imperial) | 498.69ft |
| Reel Length (Metric) | 152.4m |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 0.255mm |
| Voltage Rating | 300V |
| Jacket Material | PVC |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| External Diameter | 4.318mm |
| Product Range | 8442 Series |
Other details
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 8442 060U500 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Jacket Colour | Grey |
| No. of Cores | 2Core |
| Wire Gauge | 22AWG |
| Conductor Area CSA | 0.325mm² |
| Reel Length (Imperial) | 498.69ft |
| Reel Length (Metric) | 152.4m |
| No. of Max Strands x Strand Size | 7 x 0.255mm |
| Voltage Rating | 300V |
| Jacket Material | PVC |
| Conductor Material | Tinned Copper |
| External Diameter | 4.318mm |
| Product Range | 8442 Series |
Other details
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 8442 060U500 |
| Quantity | Reel of 1 |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.






