
Belden 2183R 0101000 Multipair Cable Per Metre Screened 4 Pair 23 AWG
Product details
| Cable Shielding | Screened |
| No. of Pairs | 4 Pair |
| Wire Gauge | 23AWG |
| Conductor Area CSA | - |
| Reel Length (Imperial) | - |
| Reel Length (Metric) | - |
| Jacket Colour | Black |
| No. of Max Strands x Strand Size | Solid |
| Voltage Rating | 300Vrms |
| Jacket Material | PVC |
| Conductor Material | Copper |
| External Diameter | 7.37mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 2183R 0101000 |
| Quantity | 1 Metre |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $20.38
-70%$20.38
$6.11Belden 2183R 0101000 Multipair Cable Per Metre Screened 4 Pair 23 AWG
Product details
| Cable Shielding | Screened |
| No. of Pairs | 4 Pair |
| Wire Gauge | 23AWG |
| Conductor Area CSA | - |
| Reel Length (Imperial) | - |
| Reel Length (Metric) | - |
| Jacket Colour | Black |
| No. of Max Strands x Strand Size | Solid |
| Voltage Rating | 300Vrms |
| Jacket Material | PVC |
| Conductor Material | Copper |
| External Diameter | 7.37mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 2183R 0101000 |
| Quantity | 1 Metre |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Cable Shielding | Screened |
| No. of Pairs | 4 Pair |
| Wire Gauge | 23AWG |
| Conductor Area CSA | - |
| Reel Length (Imperial) | - |
| Reel Length (Metric) | - |
| Jacket Colour | Black |
| No. of Max Strands x Strand Size | Solid |
| Voltage Rating | 300Vrms |
| Jacket Material | PVC |
| Conductor Material | Copper |
| External Diameter | 7.37mm |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | BELDEN |
| Part Number | 2183R 0101000 |
| Quantity | 1 Metre |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.






