AMPOHM WOUND PRODUCTS FP-CA-3.3-AU Film Capacitor, 3.3 �F, 630 V, PP (Polypropylene), � 5%, FP-CA-AU Series
AMPOHM WOUND PRODUCTS FP-CA-3.3-AU Film Capacitor, 3.3 �F, 630 V, PP (Polypropylene), � 5%, FP-CA-AU Series
Product details
| Operating Temperature Min | -40�C |
| Voltage Rating V DC | 630V |
| Capacitor Terminals | Axial Leaded |
| Operating Temperature Max | 85�C |
| Product Range | FP-CA-AU Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Capacitor Case Style | - |
| Capacitance | 3.3�F |
| Lead Spacing | - |
| Capacitance Tolerance | � 5% |
| Packaging | Each |
| Capacitor Dielectric Type | PP (Polypropylene) |
Other details
| Brand | AMPOHM WOUND PRODUCTS |
| Part Number | FP-CA-3.3-AU |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
AMPOHM WOUND PRODUCTS FP-CA-3.3-AU Film Capacitor, 3.3 �F, 630 V, PP (Polypropylene), � 5%, FP-CA-AU Series
Product details
| Operating Temperature Min | -40�C |
| Voltage Rating V DC | 630V |
| Capacitor Terminals | Axial Leaded |
| Operating Temperature Max | 85�C |
| Product Range | FP-CA-AU Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Capacitor Case Style | - |
| Capacitance | 3.3�F |
| Lead Spacing | - |
| Capacitance Tolerance | � 5% |
| Packaging | Each |
| Capacitor Dielectric Type | PP (Polypropylene) |
Other details
| Brand | AMPOHM WOUND PRODUCTS |
| Part Number | FP-CA-3.3-AU |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Operating Temperature Min | -40�C |
| Voltage Rating V DC | 630V |
| Capacitor Terminals | Axial Leaded |
| Operating Temperature Max | 85�C |
| Product Range | FP-CA-AU Series |
| Automotive Qualification Standard | - |
| Capacitor Case Style | - |
| Capacitance | 3.3�F |
| Lead Spacing | - |
| Capacitance Tolerance | � 5% |
| Packaging | Each |
| Capacitor Dielectric Type | PP (Polypropylene) |
Other details
| Brand | AMPOHM WOUND PRODUCTS |
| Part Number | FP-CA-3.3-AU |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.










