
Amphenol RF SMP-MSLD-PCS11T Coaxial SMP Jack 50 OHM PCB New
Product details
| Connector Type | SMP Coaxial |
| Connector Body Style | Straight Jack |
| Coaxial Termination | Surface Mount Vertical |
| Impedance | 50ohm |
| Coaxial Cable Types | - |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Frequency Max | 12GHz |
| Connector Mounting | PCB Mount |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AMPHENOL RF |
| Part Number | SMP-MSLD-PCS11T |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $27.16
-70%$27.16
$8.15Amphenol RF SMP-MSLD-PCS11T Coaxial SMP Jack 50 OHM PCB New
Product details
| Connector Type | SMP Coaxial |
| Connector Body Style | Straight Jack |
| Coaxial Termination | Surface Mount Vertical |
| Impedance | 50ohm |
| Coaxial Cable Types | - |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Frequency Max | 12GHz |
| Connector Mounting | PCB Mount |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AMPHENOL RF |
| Part Number | SMP-MSLD-PCS11T |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Connector Type | SMP Coaxial |
| Connector Body Style | Straight Jack |
| Coaxial Termination | Surface Mount Vertical |
| Impedance | 50ohm |
| Coaxial Cable Types | - |
| Contact Material | Beryllium Copper |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Frequency Max | 12GHz |
| Connector Mounting | PCB Mount |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AMPHENOL RF |
| Part Number | SMP-MSLD-PCS11T |
| Quantity | Each |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











