
Amphenol RF 132234 / Coaxial Connector SMA Straight Plug Crimp 50 ohm Belden 7807A LMR-200 Brass
Amphenol RF 132234 / Coaxial Connector SMA Straight Plug Crimp 50 ohm Belden 7807A LMR-200 Brass
Product details
| Connector Type | SMA Coaxial |
| Connector Body Style | Straight Plug |
| Coaxial Termination | Crimp |
| Impedance | 50ohm |
| Coaxial Cable Types | Belden 7807A, LMR-200 |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Frequency Max | 12.4GHz |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AMPHENOL RF |
| Part Number | 132234 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $11.06
-70%$11.06
$3.32Amphenol RF 132234 / Coaxial Connector SMA Straight Plug Crimp 50 ohm Belden 7807A LMR-200 Brass
Product details
| Connector Type | SMA Coaxial |
| Connector Body Style | Straight Plug |
| Coaxial Termination | Crimp |
| Impedance | 50ohm |
| Coaxial Cable Types | Belden 7807A, LMR-200 |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Frequency Max | 12.4GHz |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AMPHENOL RF |
| Part Number | 132234 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Connector Type | SMA Coaxial |
| Connector Body Style | Straight Plug |
| Coaxial Termination | Crimp |
| Impedance | 50ohm |
| Coaxial Cable Types | Belden 7807A, LMR-200 |
| Contact Material | Brass |
| Contact Plating | Gold Plated Contacts |
| Frequency Max | 12.4GHz |
| Connector Mounting | Cable Mount |
| Product Range | - |
Other details
| Brand | AMPHENOL RF |
| Part Number | 132234 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN | |
| Manufacturer Catalogue EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











