XP POWER ECM60US24. 60 Watt AC/DC Open Frame Single Output Power Supply, Input 90V to 264V, Output 24V/2.5A
- Industry Standard 2x4" Package
- IT & 3rd Edition Medical Approvals
- MOPP with Risk Management File
- Class l & ll Construction
- Level B Conducted Emissions
Applications
Medical
Product details
| Power Supply Output Type | Fixed |
| Output Power Max | 60W |
| Output Voltage - Output 2 | - |
| Output Current - Output 2 | - |
| Input Voltage AC Max | 264V |
| Input Voltage AC Min | 90V |
| Product Range | ECM Series |
| Output Voltage - Output 3 | - |
| Output Voltage - Output 1 | 24V |
| Output Current - Output 3 | - |
| Output Current - Output 4 | - |
| No. of Outputs | 1 Output |
| Output Voltage - Output 4 | - |
| Output Current - Output 1 | 2.5A |
Other details
| Brand | XP POWER |
| Part Number | ECM60US24. |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
- Class l & ll Construction
- Level B Conducted Emissions
Applications
Medical
Product details
| Output Power Max | 60W |
| Input Voltage AC Min | 90V |
| Product Range | ECM Series |
| No. of Outputs | 1 Output |
Other details
| Brand | XP POWER |
| Part Number | ECM60US24. |
| Quantity | Each |
Description
| Output Power Max | 60W |
| Input Voltage AC Min | 90V |