XP Power ECL25US24-S ECL25US24-S AC/DC Enclosed Supply (PSU) ITE 1 Outputs 25 W 24 V 1.04 A
HomeStore
  • Ultra Compact Size
  • Single, Dual & Triple Outputs
  • Open Frame PCB & Chassis Mount
  • Encapsulated PCB & Chassis Mount
  • Less Than 0.3W No Load Input Power
  • Peak Load Capability
  • Class II Construction
  • See Technical Note for information about XP Power's plans for the UKCA Marking
Applications
Power Management, Industrial
Other details
Brand XP POWER
Part Number ECL25US24-S
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Certificate of Conformity EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Technical Notes & Articles EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
  • Ultra Compact Size
  • Peak Load Capability
  • Class II Construction
Applications
Power Management, Industrial
Other details
Brand XP POWER
Part Number ECL25US24-S
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Part Number ECL25US24-S
XP Power ECL25US24-S ECL25US24-S AC/DC Enclosed Supply (PSU) ITE 1 Outputs 25 W 24 V 1.04 A | Tanotis