XP POWER ECE05US12 5 Watt AC/DC PCB Mount Single Output Power Supply, Input 85V to 264V, Output 12V/410mA
HomeStore
  • Ultra Compact Size, from 1"x1"
  • Encapsulated PCB Mount
  • Class II Construction
  • <0.3 W No Load Input Power
  • Peak Load Capability
Product details
Power Supply Output Type Fixed
Output Power Max 5W
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Input Voltage AC Max 264V
Depth 25.4mm
Width 25.4mm
Input Voltage AC Min 85V
Product Range ECE Series
Output Voltage - Output 3 -
Output Voltage - Output 1 12V
Output Current - Output 3 -
No. of Outputs 1 Output
Output Current - Output 1 410mA
Height 15.24mm
Other details
Brand XP POWER
Part Number ECE05US12
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
  • Encapsulated PCB Mount
  • Class II Construction
  • <0.3 W No Load Input Power
  • Peak Load Capability
Product details
Power Supply Output Type Fixed
Output Power Max 5W
Output Voltage - Output 2 -
Output Current - Output 2 -
Input Voltage AC Max 264V
Depth 25.4mm
Width 25.4mm
Input Voltage AC Min 85V
Product Range ECE Series
Output Voltage - Output 3 -
Output Voltage - Output 1 12V
Output Current - Output 3 -
No. of Outputs 1 Output
Height 15.24mm
Other details
Brand XP POWER
Part Number ECE05US12
Description
  • <0.3 W No Load Input Power
Output Power Max 5W
Input Voltage AC Max 264V
Depth 25.4mm
Width 25.4mm
Input Voltage AC Min 85V
Output Voltage - Output 1 12V
Height 15.24mm
Part Number ECE05US12
XP POWER ECE05US12 5 Watt AC/DC PCB Mount Single Output Power Supply, Input 85V to 264V, Output 12V/410mA | Tanotis