XP POWER CCR420PS30 AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, Industrial & Medical, 280 W, 30 V, 14 A
HomeStore
Product details
Technical Specifications
Power Supply Applications
ITE, Industrial & Medical
Output Power Max
280W
Power Rating (Convection Cooling)
280W
Output Voltage - Output 2
Output Voltage - Output 3
Output Voltage - Output 4
Input Voltage VAC
85V AC to 264V AC
Product Range
CCR420 Series
No. of Outputs
1 Output
Output Voltage - Output 1
30V
Output Current - Output 1
14A
Output Current - Output 2
Output Current - Output 3
Output Current - Output 4
Power Supply Output Type
Fixed
SVHC
No SVHC (07-Nov-2024)
Other details
Brand XP POWER
Part Number CCR420PS30
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Technical Specifications
Power Supply Applications
ITE, Industrial & Medical
Output Power Max
280W
280W
Output Voltage - Output 2
Output Voltage - Output 3
Output Voltage - Output 4
Input Voltage VAC
85V AC to 264V AC
Product Range
CCR420 Series
No. of Outputs
1 Output
Output Voltage - Output 1
30V
Output Current - Output 1
14A
Output Current - Output 2
Output Current - Output 3
Output Current - Output 4
Power Supply Output Type
Fixed
SVHC
No SVHC (07-Nov-2024)
Other details
Brand XP POWER
Part Number CCR420PS30
280W
280W
85V AC to 264V AC
30V
14A
Part Number CCR420PS30
XP POWER CCR420PS30 AC/DC Enclosed Power Supply (PSU), ITE, Industrial & Medical, 280 W, 30 V, 14 A | Tanotis