XP Power AHM180PS48 AC/DC Supply ITE & Medical 1 Output 180 W 48 V 3.75 A
HomeStore
The AHM180 is a 180W desk top AC to DC Power Supply with IT and medical approvals.
  • IT & Medical Approvals
  • Energy Efficiency Level V, CEC2008 & EISA 2007
  • Less Than 0.5W No Load Input Power
  • Energy Efficiency Level V
  • See Technical Note for information about XP Power's plans for the UKCA Marking
Applications
Medical
Other details
Brand XP POWER
Part Number AHM180PS48
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Technical Notes & Articles EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
CAD Multiple Formats EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Certificate of Conformity EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
  • IT & Medical Approvals
  • Energy Efficiency Level V
Applications
Medical
Other details
Brand XP POWER
Part Number AHM180PS48
Quantity Each
Product Information
Shipping & Returns
Description
Part Number AHM180PS48
You may also like
-70%NEW