XP Power ACS60US15 AC/DC Open Frame Supply (PSU) ITE 1 Output 60 W 90V AC to 264V Fixed
- High MTBF
- Universal Input
- Rugged Design
- See Technical Note for information about XP Power's plans for the UKCA Marking
Power Management, Industrial
Other details
| Brand | XP POWER |
| Part Number | ACS60US15 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN | |
| Certificate of Conformity EN | |
| Technical Notes & Articles EN |