
WURTH ELEKTRONIK 7443320330 Surface Mount Power Inductor, WE-HCC Series, 3.3 µH, 17 A, 17 A, Shielded, 4400 µohm
WURTH ELEKTRONIK 7443320330 Surface Mount Power Inductor, WE-HCC Series, 3.3 µH, 17 A, 17 A, Shielded, 4400 µohm
Product details
| Product Range | WE-HCC Series |
| Inductance | 3.3µH |
| RMS Current (Irms) | 17A |
| Saturation Current (Isat) | 17A |
| Inductor Construction | Shielded |
| DC Resistance Max | 0.0044ohm |
| Power Inductor Case | 12.1mm x 11.4mm x 9.5mm |
| Inductance Tolerance | ± 20% |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 7443320330 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Original: $3.77
-70%$3.77
$1.13WURTH ELEKTRONIK 7443320330 Surface Mount Power Inductor, WE-HCC Series, 3.3 µH, 17 A, 17 A, Shielded, 4400 µohm
Product details
| Product Range | WE-HCC Series |
| Inductance | 3.3µH |
| RMS Current (Irms) | 17A |
| Saturation Current (Isat) | 17A |
| Inductor Construction | Shielded |
| DC Resistance Max | 0.0044ohm |
| Power Inductor Case | 12.1mm x 11.4mm x 9.5mm |
| Inductance Tolerance | ± 20% |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 7443320330 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Product details
| Product Range | WE-HCC Series |
| Inductance | 3.3µH |
| RMS Current (Irms) | 17A |
| Saturation Current (Isat) | 17A |
| Inductor Construction | Shielded |
| DC Resistance Max | 0.0044ohm |
| Power Inductor Case | 12.1mm x 11.4mm x 9.5mm |
| Inductance Tolerance | ± 20% |
| Packaging | Cut Tape |
Other details
| Brand | WURTH ELEKTRONIK |
| Part Number | 7443320330 |
| Quantity | Each (Supplied on Cut Tape) |
| Technical Data Sheet EN | |
| Drawing EN |
All product and company names are trademarks™ or registered® trademarks of their respective holders. Use of them does not imply any affiliation with or endorsement by them. Image is for illustrative purposes only. Please refer to product description.











