WELWYN W21-8K2JI Through Hole Resistor, 8.2 kohm, 100 V, Axial Leaded, 3 W, ± 5%, W21 Series
HomeStore
This is a Through Hole Resistor, 8.2 kohm, 100 V, Axial Leaded, 3 W, ± 5%, W21 Series product from WELWYN with the model number W21-8K2JI
Product details
Temperature Coefficient ± 75ppm/°C
Power Rating 3W
Resistor Element Material Wirewound
Automotive Qualification Standard -
Resistance 8.2kohm
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range W21 Series
Resistor Case Style Axial Leaded
Voltage Rating 100V
Other details
Brand WELWYN
Part Number W21-8K2JI
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Power Rating 3W
Resistance 8.2kohm
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range W21 Series
Voltage Rating 100V
Other details
Brand WELWYN
Part Number W21-8K2JI
Description
Power Rating 3W
Resistance 8.2kohm
Resistance Tolerance ± 5%
Voltage Rating 100V
Part Number W21-8K2JI
WELWYN W21-8K2JI Through Hole Resistor, 8.2 kohm, 100 V, Axial Leaded, 3 W, ± 5%, W21 Series | Tanotis