VISHAY T63YB501KT20 Trimmer Potentiometer, 500 ohm, 250 mW, ± 10%, T63 Series, 15 Turns, Through Hole
Product details
| Track Resistance | 500ohm |
| Power Rating | 250mW |
| Resistance Tolerance | ± 10% |
| Temperature Coefficient | ± 100ppm/°C |
| Brand | VISHAY |
| Part Number | T63YB501KT20 |
| Quantity | Each |
| Technical Data Sheet EN |
Product details
| Track Resistance | 500ohm |
| Power Rating | 250mW |
| Brand | VISHAY |
| Part Number | T63YB501KT20 |
| Quantity | Each |
Description
| Track Resistance | 500ohm |
| Power Rating | 250mW |