VISHAY T63YB102KT20 Trimmer Potentiometer, 1 kohm, 250 mW, ± 10%, T63 Series, 15 Turns, Through Hole
HomeStore
This is a Trimmer Potentiometer, 1 kohm, 250 mW, ± 10%, T63 Series, 15 Turns, Through Hole product from VISHAY with the model number T63YB102KT20
Product details
Track Resistance 1kohm
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 10%
Product Range T63 Series
No. of Turns 15Turns
Potentiometer Mounting Through Hole
Temperature Coefficient ± 100ppm/°C
Automotive Qualification Standard -
MSL -
Other details
Brand VISHAY
Part Number T63YB102KT20
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
Product details
Track Resistance 1kohm
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 10%
Product Range T63 Series
No. of Turns 15Turns
MSL -
Other details
Brand VISHAY
Part Number T63YB102KT20
Description
Track Resistance 1kohm
Power Rating 250mW
Resistance Tolerance ± 10%
Part Number T63YB102KT20
VISHAY T63YB102KT20 Trimmer Potentiometer, 1 kohm, 250 mW, ± 10%, T63 Series, 15 Turns, Through Hole | Tanotis