VISHAY RCH50S4R700JS06 Through Hole Resistor, 4.7 ohm, 1.285 kV, 5.5 W, ± 5%, RCH Series
HomeStore
This is a Through Hole Resistor, 4.7 ohm, 1.285 kV, 5.5 W, ± 5%, RCH Series product from VISHAY with the model number RCH50S4R700JS06
Product details
Resistance 4.7ohm
Voltage Rating 1.285kV
Resistor Case Style -
Power Rating 5.5W
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range RCH Series
Resistor Element Type Thick Film
Temperature Coefficient ± 150ppm/°C
Automotive Qualification Standard -
Other details
Brand VISHAY
Part Number RCH50S4R700JS06
Quantity Each
Technical Data Sheet EN Download technical document - datasheet - Tanotis India
-70%
Product details
Resistance 4.7ohm
Voltage Rating 1.285kV
Resistor Case Style -
Power Rating 5.5W
Resistance Tolerance ± 5%
Product Range RCH Series
Other details
Brand VISHAY
Part Number RCH50S4R700JS06
Description
Resistance 4.7ohm
Voltage Rating 1.285kV
Power Rating 5.5W
Resistance Tolerance ± 5%
Part Number RCH50S4R700JS06
VISHAY RCH50S4R700JS06 Through Hole Resistor, 4.7 ohm, 1.285 kV, 5.5 W, ± 5%, RCH Series | Tanotis